Služby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hlavní zaměření


 • Zpracování žádostí o přídavky na děti, a podání         úřadům v Rakousku a Německu


 • Zpracování žádostí o mateřskou v Rakousku        


 • Zpracování žádostí o vyrovnání daně z příjmu pro       zaměstnance v  Rakousku a Německu


 • Vyřízení žádosti o povolení přeshraničních                   služeb pro OSVČ


 • Překlad životopisu a žádosti o práci do němčiny


 • Poradenství v oblasti sociálního a zdravotního             pojištění


 • Zastupování na úřadech v Rakousku

 

 Novinka: vyplnění žádosti o důchod, vyžádání  

 

    přehledu odpracovaných let

 

 Novinka:

    

 - Zpracování Vaší žádosti ihned online, pokud máte heslo k finančnímu online servisu

 

nebo

 

 - Zpracování Vaší žádosti ihned online prostřednictvím naší čtečky karet, pokud máte aktivovanou Vaši E-Card (např. u Vaší zdravotní pojišťovny)

 

Jestliže jste již obdrželi přístupové heslo od finančního online servisu, můžeme Vaši E-Card aktivovat

 

Daně, přídavky, rodičovská, mateřská, důchody v Rakousku a Německu

 

 

 

Treffen

Nově o daňovém vyrovnání za rok 2019 v Rakousku:


V roce 2020 si mohou zaměstnanci pracující v Rakousku žádat o daňové vyrovnání za rok 2019 u naší firmy. Daňoví poplatníci mohou v příštím roce uplatnit nejen tzv. pendlerpaušál ale i nově daňovou úlevu na děti, jejichž rodiče pobírají v Rakousku přídavky na děti.
Rakousko totiž zavedlo nově tzv. „Familienbonus Plus“ pro pracující rodiče. Nejvíc si polepší ti, kteří si víc vydělávají. Skrze tento bonus může dosáhnout jeden rodič vydělávající Brutto 3000,-€ měsíčně až 1500,-€ úlevu na dani za celý rok.
Některé firmy v Rakousku nabízejí svým zaměstnancům tuto výhodu hned a to vyplněním formuláře E30 a zaměstnanec má daňovou výhodu každý měsíc.
Úskalí je jen v tom, že naší pracující zvláště zedníci a další řemeslníci nepracují v Rakousku po celý rok a mohou tak dostat neoprávněně na daních víc, než mají za příslušný rok dostat.
Finanční úřad zpracovává samozřejmě všechna data ohledně daní a v září každého roku provádějí finanční úřady tzv. EDV selekci (elektronické zpracování) všech poplatníků daní. Pokud bude zjištěno, že některý z pracovníků v Rakousku dluží na daních určitou částku, protože přečerpal toto zvýhodnění daní, bude písemně rakouskou stranou vyrozuměn a bude si muset udělat daňové přiznání za příslušný rok.
Daňové vyrovnání se může žádat 5 let pozpátku to bude v roce 2020 za roky od r.2015 až 2019. U předešlých let tedy do roku 2018 se předpisy nemění.
Další důležitou změnou je, že výhody jako bonusy na rodiče dítěte nebo dětí, který si nevydělá v jednom roce víc jak 6000,-€ bude taky indexován (krácen) ca 40%, tak jako přídavky na děti. Týká se to samozřejmě rodičů děti, které bydlí v ČR a jiných východních zemí EU.